Birikim ve Tecrübe

Savunma ve Havacılık firmaları için, uygulanması gereken uçuşa elverişlilik ve sertifikasyon gereksinimlerini tespit etmek; bunları maaliyet uygun organizasyon, süreç ve prosedürler üzerinden karşılamak ve çalıştırmak; organizasyonun bilinçlendirilmesi, personelin eğitimi ve kalifikasyonu; uzun ve meşakkatli organizasyon onay sürecini yönetmek çoğu zaman -hesapta olmayan- büyük bir iş yoğunluğuna sebep olur. Bunun yanı sıra, süreçlerin tüm istenen kriterleri karşıladığının kontrolü ve yeni kuralların var olan sisteme adapte edilmesi de özel bir dikkat gerektirir.

İşte bu noktada, MET Havacılık ve Uzay Teknolojileri, uçuşa elverişlilik ve sertifikasyon kuralları ve talimatları konusundaki derin birikim ve tecrübesini ihtiyacı olan firmaların hizmetine sunmaya hazırdır. MET Havacılık, hava aracı tasarım ve sertifikasyonu konusunda Avrupa havacılık standartları olan EASA Part 21, CS23, CS25, CS27 vb. kapsamında bilgi ve tecrübeye sahiptir.

MET Havacılık uzman personeli, havacılık endüstrisi tasarım ve mühendislik sektöründe 1994'den itibaren çalışmakta olup, EASA hava aracı sertifikasyonu ve organizasyon onayları için gereken alt yapı ve bilgi birikimine sahiptir.

MET Havacılık, gerekli olduğu durumlarda, dünya çapında tanınmış ve kabül görmüş kıdemli uzmanlar tarafından da desteklenmektedir. Tamamladığımız ve yürütmekte olduğumuz projeler için lütfen Referanslarımız bölümünü ziyaret ediniz.

Uzman Personel
Tülay ÖZGÜL

Detay Bilgi