MET Hakkında

MET Havacılık ve Uzay Teknolojileri Ltd. Şti., havacılık ve uzay alanında mühendislik servis firması olarak hizmet vermek üzere 2005 yılında kurulmuş olup; uçak ve parça üreticilerine, ekipman tedarikçilerine ve havacılık sektöründeki kurum ve kuruluşlara, uçak, parça ve ekipman sertifikasyonu ve kalifikasyonu, tasarım/üretim/bakım organisayon onayları (DOA/POA/MOA), gerekli mühendislik süreç ve prosedürlerinin hazırlanması ve uçuşa elverişliliğin devamı konularında hizmet vermektedir.

Firmamız, Bilkent Üniversitesi kampüsü içinde bir bilim ve teknoloji parkı olan Ankara Cyberpark bünyesinde yer almaktadır. Ankara Cyberpark, bilişim teknolojileri, elektronik, savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren 180 Ar-Ge firması ve toplamda 1700'in üzerinde Ar-Ge personeline ev sahipliği yapmaktadır.

Firmamız, Ankara Cyberpark bünyesinde, akademisyenler, üniversite öğrencileri ve araştırma görevlilerininin katılımı ile oluşturulan tüm kaynak ve hizmetlerden yararlanma şansına sahiptir.

Biz, uçuşa elverişlilik ve sertifikasyon kurallarına uygun tasarım yapmak durumunda olan firmalara destek veriyoruz.

Biz, havacılık firmalarına, EASA onayı için hazırlamaları gereken mühendislik süreç ve prosedürelerini oluşturma, geliştirme ve hayata geçirme aşamalarında destek veriyoruz.

Biz, uçuşa elverişlilik ve sertifikasyon konularında eğitimler veriyoruz.